Regional Demo in Frankfurt (25.07.2015) gegen den IS-Terror in Suruc

Afis demo

Am 20.07.2015 verübte ein Selbstmordattentäter der ISIS einen Bombenanschlag gegen sozialistische und linke Jugendliche der Föderation der sozialistischen Jugendvereine (SGDF). 32 Menschen kamen ums Leben, über 100 sind verletzt.

 

Die SGDF hatte für den 19. bis 24. Juli zu einer Kampagne zum Wiederaufbau der durch die IS-Terroristen zerstörten Stadt Kobanê aufgerufen. Aus mehreren Städten der Türkei kamen etwa 300 Jugendliche beim Kulturzentrum Amara in Pirsûs/Suruc zusammen, um anschließend gemeinsam nach Kobanê zu reisen.

Mit dem Anschlag sollte die Kampagne zum Wiederaufbau Kobanes verhindert werden. Die helfende Hand der Menschen, die ihre praktische Solidarität zeigen wollten, sollte gebrochen werden.

Aus Solidarität mit den Angehörigen der Verstorbenen und Verletzten und das grausame Massaker zu verurteilen ruft ein breites Frankfurter Bündnis zu einer Protest-Demonstration auf.

Beginn: 15.00 Uhr
Datum: 25.07.2015
Ort: Frankfurt HBF / Kaisersack


Aufrufende Gruppen:

Avrupa Demokratik Haklar Konfederasyonu facebook.com/adhk.de
Agif Frankfurt Ifs EV facebook.com/pages/Agif-Frankfurt-Ifs-EV/1552824588336651
ATIF
Aktionsgruppe für den Aufbau der dritten Reihe
Andeeseh va Peykar
Bir-Kar
DIDF
Hochtaunus Alevi Kültür Merkezi
Mezopotamya Kültür Merkezi
MLPD Frankfurt
Siempre Antifa Frankfurt/M facebook.com/pages/Siempre-Antifa-FrankfurtM/433341123421150
Verband der Studierenden aus Kurdistan e.V. (YXK) facebook.com/pages/Verband-der-Studierenden-aus-Kurdistan-eV-YXK/233404133346306

 

 

 

Aufruf auf Türkisch:

 

Suruç katliamını birlikte lanetleyelim!

Türk Devleti ve desteklediği DAİŞ çeteleri 20 Temmuz Pazartesi günü Pirsus (Suruç)’ta vahşi bir katliam daha gerçekleştirdi. Kobane’yi yeniden inşa çalışmasına katılan 300’ü aşkın SGDF’li sosyalist gençler Pirsus’ta Amara Kültür Merkezi bahçesinde basın açıklaması yaptıktan sonra Kobane’ye geçeceklerdi. Sosyalist gençlerin hedefinde Kobane’de hastane ve okul inşaatlarında çalışmak, kreş ve çocuk parkı inşa etmek, şehitler anısına 500 ağaç dikerek Hatıra Ormanı oluşturmak gibi projeler vardı.

Sosyalist gençlerin basın açıklaması yaptıkları sırada düzenlenen bombalı saldırıda 30’un üzerinde genç katledildi, onlarcası ağır olmak üzere 100’ün üzerinde gencimiz yaralandı.

Bu saldırı, Türkiye’nin dört bir yanından Kobane’ye uzanan dost elinin, dayanışmanın yok edilmesini hedeflemektedir.

Bu saldırı, Türkiye halklarının Kobane’yi ve Rojava’yı sahiplenmesini engellemeyi, enternasyonal dayanışmayı zayıflatmayı hedeflemektedir.

Bu saldırı, sınıfsız ve özgür bir dünya gerçekleştirme hedeflerimize yöneliktir.

Tüm demokrat, ilerici, devrimci ve yurtseverleri bu katliamı lanetlemeye, katillerden hesap sormaya çağırıyoruz.

Frankfurt’ta katliama karşı bir araya gelen Alman ve göçmen kurumlar olarak sokağa çıkmaya, her alanda katillerden hesap sormaya çağırıyoruz.

Yürüyüş:

Tarih: 25.07.2015 - Cumartesi

Saat: 15.00 Uhr

Yer: Frankfurt HBF önü (Kaisersack)